Зекири: Тарчуловски, Милошовски, Димовски, Вељановски покажете достоинство и поднесете оставка

Зекири: Тарчуловски, Милошовски, Димовски, Вељановски покажете достоинство и поднесете оставка
24.05.19   17:51

Прочитано : 3,311

Print This Article

Aјде ВМРО покажете дека останало тронка морал достоинство и храброст кај вас.
Оставка да поднесат пратениците:

Трајко Вељановски – обвинет
Антонијо Милошоски- обвинет
Даниела Рангелова – обвинета
Илија Димовски – обвинет
Јохан Тарчуловски – осуден

А да, истото важи и за ДУИ кои побараа ВЕТИНГ, нека почнат од сопствениот двор.
Нека поднесат оставка пратеникот:

Ејуп Алими – обвинет и вицепремиерот
Бујар Османи – осомничен од СЈО

П.С Павле Богоевски покажа висока морална одговорност пред граѓаните, вредност што за ВМРО-ДПМНЕ и останатите е непозната.

Мухамед Зекири

 

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести