Започна Трета лига/Север, ова се резултатите од првото коло

Започна Трета лига/Север, ова се резултатите од првото коло
16.09.18   22:26

Прочитано : 481

Print This Article

Викендов започна првенството во Третата лига/Север. Ова се резултатите од првото коло:

Петровец-Фортуна 3-1
ССК Драчево-Студена Вода 1-0
Братство Коњари-Кадино 3-1
Беса- Еуро Милк 5-1
Текстилец-Локомотива 6-1
Волково-Марино 3-3
Илинден Ринија 2-1

Иако се работи за старт на првенството, со карактерот на екипата и она што се најавуваше ФК Илинден тешко но заслужено ги освои првите бодови, во тежок и неизвесен натпревар кој во првото полувреме заврши без голови, а во вториот дел Илинден постигна два гола и освои бодови.

Екипата на Ринија, иако нов член во Третата лига се покажа како сериозна екипа која ќе игра значајна улога во ова натпреварување.

  Категории: