Загина српскиот рапер Гру

Загина српскиот рапер Гру
9.09.19   18:01

Прочитано : 2,698

Print This Article

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го извлекле неговите пријатели.

Веднаш била повиката медицинска помош, но лекарот констатирал смрт.

  Категории:
view more articles

Актуелно