Заев замина на зимување во Германија

Заев замина на зимување во Германија
14.01.19   10:33

Прочитано : 3,857

Print This Article

Премиерот, Зоран Заев, оваа недела ќе искористи слободни денови од зимскиот одмор. Тој вчера неформално се сретна со косовскиот колега, Рамуш Харадинај, на аеродромот во Приштина, каде чекал лет за Германија.

Од Владата потврдуваат дека Заев оваа недела нема да биде во Македонија. Од таму додаваат дека дел од одморот ќе го помине во Германија, во приватен аранжман, а дел на други локации./Фокус

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести