Заев во еднодневна посета на Чешка

Заев во еднодневна посета на Чешка
12.09.19   07:51

Прочитано : 85

Print This Article

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе се сретне со премиерот на Чешка, Андреј Бабиш на работен ручек организиран заедно со премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести