Број на објавени текстови денеска: 127

Заев им се извини на новинарите

Заев им се извини на новинарите
11.09.19   11:40

Прочитано : 524

Print This Article
Им се извинувам на новинарите и жалам што завршивме до доцна во ноќта, рече Заев на денешната прес конференција за лидерската средба со опозицијата за новиот Закон за ЈО.

„Ги знам реакциите на новинарите и го разбирам нивниот револт. Жал ми е што завршивме нешто после 3 часот по полноќ и што не постигнавме договор за да ги дадеме првите изјави“, рече Заев.

Синоќа, новинарите долго време ги чекаа лидерите за изјава, но откако тоа не се случи, решија да си заминат.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести