Вработени во затворот во Шутка потпишуваат петиција за останување на Котевски на местото директор

Вработени во затворот во Шутка потпишуваат петиција за останување на Котевски на местото директор
22.02.19   17:18

Прочитано : 853

Print This Article

Вработените во КПУ Скопје изготвиле и потпишуваат петиција за поддршка на актуелниот директор Котевски и негово останување на сегашната позиција. Петицијата ќе биде објавена веднаш по добивањето, пренесе 1ТВ.

Денеска, директорот на КПУ „Скопје“ Ѓоко Котевски изјави дека го прифаќа барањето на премиерот Зоран Заев и ќе поднесе оставка по вчерашните физички инциденти во кои учествуваа поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои се во притвор за настаните во Собранието на 27 април 2017. Додаде дека оставката ќе ја поднесе кога ќе заврши истрагата.

-Јас сум одговорен човек, професионалец, посветен на службата и кога службата ќе потрфли логично е од професионални и морални причини да се поднесе оставка, изјави Котевски денеска пред затворот во Шутка.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести