Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки

Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки

Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки

Четириесет и петгодишен кумановец со иницијали Б.В починал утрово во Фабриката за заварени цевки и профили во Куманово, откако бил погоден во градите од метално парче од алат со кој работел, соопштија денеска од МВР.

Според привичните информации на полицијата во несреќата се случиула во 8 часот утрово. Вработениот починал на пат кон болницата.

Од МВР информираат дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.