Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир – еден од разбојниците повредени

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир – еден од разбојниците повредени
15.04.19   12:17

Прочитано : 1,254

Print This Article

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во  „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. 26 години вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

  Категории: