Во Собранието утре се очекува ратификација на добрососедскиот договор со Бугарија

Во Собранието утре се очекува ратификација на добрососедскиот договор со Бугарија
14.01.18   11:09

Прочитано : 122

Print This Article

Амбасадорот на Бугарија во Македонија, Иван Петков, утре во Собранието ќе ги претстави програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ, а се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.

На седницата на Комисијата за европски прашања која ја води Артан Груби, свои излагања освен Иван Петков, ќе имаат и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

  Категории: