Во Арачино уапсен член на криминалната група Беланоца

Во Арачино уапсен член на криминалната група Беланоца
12.06.19   22:43

Прочитано : 1,630

Print This Article

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново, јавува Вечер.

Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Извршен е претрес, и како што јавува Вечер, пронајдено е автоматско оружје, муниција и кокаин.

Садики бил близок со Бекик и Ибрахим Јахја од истата група, а по апсењето судот му изрекол мерка 30 дена притвор.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести