ВМРО-ДПМНЕ: За одговорност СДСМ може да говори кога Заев ќе замине од власт

ВМРО-ДПМНЕ: За одговорност СДСМ може да говори кога Заев ќе замине од власт
25.05.19   14:28

Прочитано : 68

Print This Article

Скопје, 25 мај 2019

За одговорност СДСМ може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта.

Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор.

Оставката на Павле Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци.

Местото на Заев како и на Богоевски не е во политиката. Нивно место единствено е во некоја казнено поправна установа, каде што ќе одговараат за своите криминали по враќањето на правната држава.

Кога Зоран Заев и неговата криминална банда ќе си заминат од политичката сцена Македонија ќе заблеска.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

_______________________________________________________________________

/ овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Извор: mia.mk

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести