Влезниците за финалето на Евровизија чинат вртоглави 1000 евра!

Влезниците за финалето на Евровизија чинат вртоглави 1000 евра!
16.05.19   13:35

Прочитано : 207

Print This Article

Евровизија оваа година организирана во Тел Авив во Израел е една од најскапите во историјата.

Имено, само влезница за финалето на Евросонг кое се оддржува во сабота, 18 мај, чини 1000 евра, соковите се околу 10 евра, а за еден сендвич ќе морате од вашиот буџет да издвоите 20 евра!

Сепак, организаторите го дадоа својот максимум се да изгледа беспрекорно, од комплетна организација до продукција.

Потсетуваме, нашата претставничка Тамара Тодевска настапува вечерва во полуфиналната вечер под реден број 17, претпоследна. Започнува во 21 часот, а големото финале е во сабота.

 

  Категории: