ВИДЕО: Затворот на Груевски една од темите на вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

ВИДЕО: Затворот на Груевски една од темите на вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ
10.11.18   23:18

Прочитано : 1,848

Print This Article

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП се теми на вечерашниот Централен комитет на партијата.

Пред седиштето на партијата кратка изјава даде актерот Тони Михајловски кој е член на ИК на партијата.

Михајловски рече дека листата за прогонот кон ВМРО-ДПМНЕ не завршува кај пратеникот Никола Груевски.

Извор: ТВ24

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести