(ВИДЕО) Заев контра Османи: Не може со рокови

(ВИДЕО) Заев контра Османи: Не може со рокови
16.04.18   14:59

Прочитано : 1,066

Print This Article

Премиерот Заев контра потпретседателот на Владата Бујар Османи за Законот за јазици.
По ултиматумот кој Османи му го испорача на Претседателот Иванов дека ако за неколку дена не го потпише Законот за јазици ќе се најде начин да го заобиколат, првиот човек во Владата вели дека тоа не може така со рокови.

Заев за Законот за јазиците: Не може тоа така со рокови

Заев за Законот за јазиците: Не може тоа така со рокови

Posted by Press24.mk on Понеделник, 16 Април 2018

Според Заев, се бара начин дали постои можност законот да стапи на сила без потписот на Иванов но дека такво решение се уште не е донесено.

извор: прес24

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести