(ВИДЕО) Во Мексико уапсени 11 лица кои врзале градоначалник за камион и го влечеле по улици поради неисполнето ветување

(ВИДЕО) Во Мексико уапсени 11 лица кои врзале градоначалник за камион и го влечеле по улици поради неисполнето ветување
9.10.19   16:57

Прочитано : 1,350

Print This Article

Во Мексико се уапсени 11 лица откако градоначалникот на мексиканската држава Чиапас, Хорхе Луис Ескандон Ернандес беше врзан за камион и влечен по улиците.

Уапсените го извлекле градоначалникот од неговата канцеларија, го врзале за камион и го влечеле низ улиците затоа што, наводно, не го исполнил предизборното ветување дека ќе ги поправи локалните патишта.

Инцидентот се случил во вторникот, а градоначалникот беше нападнат од земјоделци.

Ескандон Ернандес многу брзо беше ослободен од локалната полиција без да претрпи сериозни повреди. Тој најави дека ќе поднесе тужба за киднапирање и обид за убиство.

  Категории:
view more articles

Актуелно