(ВИДЕО) Вечерва во „360 Степени“: Зошто претседателот на ЕПП Жозеф Дол се сретна со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ, а не и со лидерот Мицкоски

(ВИДЕО) Вечерва во „360 Степени“: Зошто претседателот на ЕПП Жозеф Дол се сретна со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ, а не и со лидерот Мицкоски
9.11.18   18:02

Прочитано : 672

Print This Article

Вечерва (9.11.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат:

-зошто претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол, за време на конгресот во Хелсинки, се сретна со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ, а не и со лидерот Мицкоски – интервју со Костадин Богданов, неодамна разрешен од член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ;

-која е Кејт Барнс, номинацијата на Доналд Трамп за нова амбасадорка на САД во Македонија;

-дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од Владата на Заев, е кршење на Договорот од Преспа;

-„Саботажа“.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести