ВИДЕО: Тамара беспрекорна на втората полуфинална Евровизиска вечер со „Proud“

ВИДЕО: Тамара беспрекорна на втората полуфинална Евровизиска вечер со „Proud“
16.05.19   22:55

Прочитано : 2,074

Print This Article

Тамара Тодевска ја претстави нашата земја настапувајќи 17-та на втората полуфинална вечер на овогодинешното издание на фестивалот Евровизија.

Таа ја отпеа песната „Proud“ беспрекорно, со широка насмевка и многу емоции, за што доби бурни овации од публиката.

На сцената стоеше сама, во зелена тоалета креирана од македонскиот дизајнер Ношпал.

  Категории: