ВИДЕО: Срби се тепаа за евтини пилиња во новоотворените Лидл маркети

ВИДЕО: Срби се тепаа за евтини пилиња во новоотворените Лидл маркети
11.10.18   15:42

Прочитано : 2,632

Print This Article

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 супермаркети на Лидл. Луѓе чекаа пред вратите уште во три наутро, а кога се отвори маркетот започна тепачка за евтини пилиња кои се продаваа за 119 динари (околу 60 македонски денари).

Како што пишуваат српските медиуми, жена во Белград купила 30 замрзнати пилиња а маж во Нови Сад купил 500 килограми шеќер. На еден работник од обезбедувањето му се слошило по што интервенирала и Брза помош.

😂🤣

Posted by Milan Rakic on Четврток, 11 октомври 2018

На отворањето присуствуваше и српскиот претседател Александар Вучиќ.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести