Број на објавени текстови денеска: 116

(ВИДЕО) Спасовски: Пријави за закани поднесуваат членови и раководство од ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Спасовски: Пријави за закани поднесуваат членови и раководство од ВМРО-ДПМНЕ
11.10.18   23:12

Прочитано : 1,958

Print This Article
Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Но, вели дека има пријави од раководни лица во опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, и членови од истата партија.

  Категории:
view more articles

Останати вести