ВИДЕО: Силјановска игра рокенрол, а Стево „гура југо“ во „Еден на еден“

ВИДЕО: Силјановска игра рокенрол, а Стево „гура југо“ во „Еден на еден“
12.04.19   09:32

Прочитано : 911

Print This Article

Гордана Силјановска Давкова игра рокенрол, а Стево Пендаровски прави квиз за НБА – во екот на политичката кампања, „Еден на Еден“ на Канал 5 телевизија е местото каде што претседателските кандидати ќе може да ги видите во вакво светло, најавуваат од емисијата.

Во недела, професорите ќе ја покажат својата позабавна страна, која не е поврзана со политиката. И двајцата ќе ги откријат Топ 5-те причини зошто токму тие треба да бидат идниот македонски претседател, но и што мислат за сите досегашни наши претседатели. Мал хинт: за Бранко Црвенковски и двајцата употребија еден ист збор.

Силјановска Давкова ќе зборува за детството, патувањата, медитацијата, но ќе покаже и дека и ден-денес знае одлично да танцува:

НБА фан и љубител на добар рокенрол, се само дел од работите кои Пендаровски ќе ги открие за себе:

Епизодата на „Еден на Еден“ со Гордана Силјановска Давкова и со Стево Пендаровски ќе се емитува оваа недела, 14 април, од 18:30 часот на Канал 5 телевизија.