(ВИДЕО) Сергеј Варошлија во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, за подемите и падовите

(ВИДЕО) Сергеј Варошлија во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, за подемите и падовите
12.06.18   15:42

Прочитано : 3,764

Print This Article

Популарниот стилист и моден критичар Сергеј Варошлија, вечерва беше гостин во емисијата „Лица“ на 1ТВ кај Анета Кочишки. Сергеј кој ја освои публиката со својот креативен начин на „советување“, вечерва во поинакво светло.

Отворено раскажа за својот личен живот, за подемите и падовите, животните предизвици, како и смелоста да се каже вистината која никој не сака да ја слушне.

Сергеј Варошлија својата професионална кариера ја започнува уште 1991 година со првата самостојна модна ревија со која ги проби општествените табуа, а денес својот сенс за мода го користи да им посочи на македонските јавни личности кога го „утнале“ стајлингот.

Погледнете ја целата емисија:

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести