(ВИДЕО) Русковска: Вечерва претреси кај тројца од осомничените

(ВИДЕО) Русковска: Вечерва претреси кај тројца од осомничените
9.10.19   22:30

Прочитано : 863

Print This Article

Вечерва се вршат претреси кај тројца од осомничените од новата истрага во која е вклучена невладината организација Меѓународен сојуз, кажа обвинителката Вилма Русковска, на излегување од Кривичниот суд.

Обвинителството бараше притвор за осомничената Јасна Мандиќ, а судот и определи мерка куќен притвор. Останатите осомничени треба да бидат повикани на распит утре. За нив обвинителството бара поблаги мерки за обезбедување присуство.

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести