(Видео) Путин падна на хокејарски натпревар во Сочи

(Видео) Путин падна на хокејарски натпревар во Сочи
11.05.19   13:47

Прочитано : 1,054

Print This Article
путин

Рускиот претседател Владимир Путин постигна најмалку осум голови на хокејарски натпревар во Сочи, пред да се сопне и падне на мразот додека ја поздравуваше публиката.

Новинските агенции АП и „Ројтерс“ објавија дека Путин дал осум голови во победата од 14:7, но во официјалното соопштение на Кремљ стои дека бил најдобар стрелец на мечот се десет. Неговиот соиграч, министерот за одбрана Сергеј Шојгу, додаде уште три гола.

  Категории: