ВИДЕО: Приведена девојката која се снимаше на Фејсбук како пуши џоинт во центарот на Скопје

ВИДЕО: Приведена девојката која се снимаше на Фејсбук како пуши џоинт во центарот на Скопје
20.04.18   20:43

Прочитано : 1,295

Print This Article

Порталот Досие.мк објави дека попладнево во Градскиот парк била приведена девојката која вчера се појави на видео на социјалните мрежи во кое пуши џоинт во центарот на Скопје.

Сведок на приведувањето била новинарката на Досие, Кристина Мачкиќ која од грб ги сликала полицијаците. По ова полицајците ја легитимирале и неа и иако немаат право да го бараат тоа од новинар, побарале да ги избрише сликите.

Еве го видеото кое беше објавено вчера.

Скопје стана Амстердам 😀

Posted by Владимир Христовски on Четврток, 19 Април 2018

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести