(ВИДЕО) Погледнете кој успеа Северина повторно да ја качи на јахта

(ВИДЕО) Погледнете кој успеа Северина повторно да ја качи на јахта
12.06.18   18:10

Прочитано : 1,955

Print This Article

Познатата хрватска дива Северина по дуетската песна со Петар Грашо, веќе е актуелна со уште една песна. Станува збор со српската група „Милиграм“.

Очигледно ова се момците кои успеаа Северина повторно да ја вратат на едно место добро познато на Севе. Спотот е снимен на јахта која плови на отворено море.

„Од лета до лета“  е насловот на песната, додека спотот за истата е снимен на две јахти во Црна Гора. Ова е втора песна на Севе со овој бенд.

„Многу ме радува што оваа приказна може да ја споделиме со публиката и заедно да тргнеме кон сонцето, морето , љубовта и пријателството“, изјавил Мили за српските медиуми.

1ТВ

  Категории:
view more articles

Актуелно