(ВИДЕО) Пендаровски во Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме заедно

(ВИДЕО) Пендаровски во Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме заедно
20.03.19   22:07

Прочитано : 329

Print This Article

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина со младите од оваа општина, известија од СДСМ.

Во разговорите, Пендаровски посочи дека по бурниот политички период, државата конечно тргна напред по вистински пат, по патот што води во ЕУ и НАТО што директно влијае на подобрување на економската и обезбедуваат повеќе странски инвестиции, нови добро платени работни места и подобар животен стандард.

Се кандидирав за претседател бидејќи сум цврсто убеден дека државата почна да се движи по вистински пат. Сега е многу важно да не го прокоцкаме она што со голема жртва го стекнавме. На изборите силно да ги поразиме оние кои сакаат да го закочат напредокот, а не нудат никаква алтернатива на патот по кој тргнавме. Ова е шанса на нашата генерација, да обезбеди светла и подобра иднина за нас и за нашите поколенија, порача Пендаровски.

Цврсто стојам зад концептот на обединување, верувам дека заедно можеме да го засилиме напредокот, за да ги задржиме младите дома, за да имаат перспективи и подобар живот за сите, заклучи Пендаровски.

Заедничкиот кандидат Пендаровски продолжува на средби со граѓаните на Гевгелија.

  Категории:
view more articles

Останати вести