(ВИДЕО) Пендаровски од Струмица: Моја цел се интересите и доброто на граѓаните, застанувам цврсто зад државните интереси

(ВИДЕО) Пендаровски од Струмица: Моја цел се интересите и доброто на граѓаните, застанувам цврсто зад државните интереси
18.03.19   22:13

Прочитано : 216

Print This Article

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица.

Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна цел е да обезбеди сигурна и стабилна иднина за граѓаните и државата, да продолжи напредокот и да се обезбеди целосна интеграција во НАТО и ЕУ.

Стојам цврсто зад државните интереси, кои значат подобар живот за сите граѓани, сигурност, стабилност, членство во ЕУ и НАТО. Моја цел и лична заложба е да бидам претседател на сите, претседател кој обединува, сплотува и се грижи за доброто на граѓаните – изјави Пендаровски.

Ги менуваме политичката култура и начинот на водење на политика. Стојам пред вас како надпартиски претседател кој секогаш ќе води грижа за она што значи напредок, интеграции и подобар живот – заклучи Пендаровски.

Пендаровски вечерва, продолжува на средби со пензионерите и младите од Струмица.

  Категории:
view more articles

Останати вести