ВИДЕО: Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?

ВИДЕО: Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?
11.07.19   19:18

Прочитано : 2,639

Print This Article

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

– Седи си тука при нас – му вели Борисов на Пендровски.

Претходно, кога претседателот им се доближи да ги поздрави, прегрнувајќи го Борисов му се обрати со зборовите: „Љубави, како си?“ и додаде „поздрав од Зоки“.

Со Брнабиќ, Пендаровски немаше толку емотивно поздравување.