(ВИДЕО) Над стотина пожарникари го гаснат големиот пожар кај Лутраки – Грција

(ВИДЕО) Над стотина пожарникари го гаснат големиот пожар кај Лутраки – Грција
15.09.19   19:54

Прочитано : 383

Print This Article

Големиот пожар на Лутраки во Грција се уште не е изгаснат. Дури 169 пожарникари и шест хеликоптери и натаму се борат со огнената стихија. Вчера беа евакуирани два манастира и 50 луѓе.

Очевидци за весникот „Катимерини“ изјавиле дека чадот стигнал до градот и дека пожарот се приближува до манастирот Агиос Патапиос, во ридовите над Лутраки. Неколку десетици луѓе беа евакуирани од загрозената област.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести