ВИДЕО: Коњ измачуван во Струмица паѓаше од големиот товар

ВИДЕО: Коњ измачуван во Струмица паѓаше од големиот товар
16.04.18   20:34

Прочитано : 5,084

Print This Article

Порталот „Струмица Денес“ објави видео снимено денеска во 16:00 часот во строгиот центар на Струмица каде неколкумина измачуваа коњ, кој влече дрвја на коњска кола.

Коњот кој е прилично помал поради преголемиот товар се измачува и паѓа на асфалтот.

Како што велат очевидците, коњот во еден момент паднал и повеќе време лежел на асфалтот а потоа сопствениците успеале да го исправат и што побргу избегале од таму.

Извор: Струмица денес

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести