ВИДЕО: Инцидент пред Собранието, демонстранти симнаа жена од бината

ВИДЕО: Инцидент пред Собранието, демонстранти симнаа жена од бината
11.01.19   14:49

Прочитано : 1,262

Print This Article

Пред Собранието денеска беше мирна атмосферата и со мал број денонстранти, се додека не се случи инцидент откако жена се качи на импровизираната бина, објави Фокус.

Демонстрантите ова го сфатија како провокација и еден од нив ја повлече и ја поведе надвор од толпата.

Жената извикуваше „Ништо не можете да ми направите“ и повикуваше помош, но никој од полицијата не интервенираше иако пред Собранието има полициски кордон. Таа извикувала дека е за ЕУ и НАТО.

Демонстрантите потоа се свртеа кон новинар кој го снимаше настанот и му забрануваа да снима. Ситуацијата се смири откако новинарот се повлече.

Видео – Фокус

  Категории: