ВИДЕО: Инциденти на Парадата на гордоста во Белград, уапсени четири лица

ВИДЕО: Инциденти на Парадата на гордоста во Белград, уапсени четири лица
15.09.19   20:01

Прочитано : 814

Print This Article

Повеќе инциденти се регистирани пред одржувањето на Парадата на гордоста во Белград, а четири лица кои се судриле со полицијата се приведени.

Екстремни десничари го блокираа центарот на Белград за да ја спречат парадата, па околу 16 часот се судриле со полицијата.

Видео од парадата на Курир.рс на следниот линк.

  Категории:
view more articles

Актуелно