ВИДЕО: Хаос во Амстердам, приведени 120 навивачи на Јувентус

ВИДЕО: Хаос во Амстердам, приведени 120 навивачи на Јувентус
10.04.19   21:34

Прочитано : 316

Print This Article

120 навивачи на Јувентус се уапсени пред натпреварот помеѓу Јувентус и  Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Во поединечни инциденти, навивачи на Ајакс  се судириле со полицијата.

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини потврди дека 120 навивачи на Јувентус се уапсени поради „носење предмети кои не се прикладни за влегување на стадион“.

 

  Категории:
view more articles

Актуелно