ВИДЕО) Бесир Алили пречекан со зурли и тапани на Табановце

ВИДЕО) Бесир Алили пречекан со зурли и тапани на Табановце
24.06.19   19:46

Прочитано : 3,050

Print This Article

Eвропскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили во граничниот премин Табановце е пречекан од голем број граѓани по неговото пристигнување од Фиренца, Италија, каде што освои златен медал.

“Се надевам дека ќе го постигнеме најдобриот резултат на Олимпијадата”, рече Алили.

Festë në Sheshin Skenderbeu#Shkupi feston Besir Alilin

Posted by Klan Macedonia Television on Понеделник, 24 јуни 2019

 

Бесир Алили заедно со група навивачи со панорамскиот автобус на ЈСП патува кон плаштадот ,,Скендербег”. Таму е организиран свечен пречек од општина Чаир.

Pritja e kampionit Besir Alili

Posted by Alsat on Понеделник, 24 јуни 2019

 

 

 

  Категории: