(ВИДЕО) Али Ахмети го прослави својот роденден со торта со логото на ДУИ - изненадување од сопартијците

(ВИДЕО) Али Ахмети го прослави својот роденден со торта со логото на ДУИ - изненадување од сопартијците

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска го прослави својот роденден.

Неговите сопартијци го изненадија со торта на која стоеше логото на ДУИ:

#ZoranZaev shkon, #AliAhmeti me tortë në Kuvend

#ZoranZaev shkon, #AliAhmeti me tortë në Kuvend

Posted by TV21 on Петок, 03 јануари 2020

Извор: ТВ21