(ВИДЕО) Ахмети: Мицкоски ми вети дека нема да го бојкотираат вториот круг

(ВИДЕО) Ахмети: Мицкоски ми вети дека нема да го бојкотираат вториот круг
19.04.19   00:04

Прочитано : 465

Print This Article

И покрај најавите дека ВМРО-ДПМНЕ би можел да го бојкотира вториот круг од претседателските избори, сепак, Али Ахмети во интервју за ТВ21 вели дека добил уверувања од претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека тоа нема да се случи.

Ahmeti: Mickoski më ka premtuar që nuk do ta bojktojë rrethin e dytë

Ahmeti: Mickoski më ka premtuar që nuk do ta bojktojë rrethin e dytëАхмети: Мицкоски ми вети дека нема да го бојкотираат вториот круг!

Posted by TV21 on Четврток, 18 април 2019

  Категории: