(ВИДЕО) Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците? Македонците дојдоа со 2 делегации, а ние со 6 – ова е срамота!

(ВИДЕО) Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците? Македонците дојдоа со 2 делегации, а ние со 6 – ова е срамота!
20.10.19   23:21

Прочитано : 7,326

Print This Article

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за ТВ21 видно лут и нервозен, дури и удираше по масата, прашувајќи ги кој толку ги разединил Албанците во Македонија.

Повод за ова беа повеќето делегации на партии на етничките Албанци кои дојдоа на лидерската средба кај претседателот Пендаровски.

Sa i madh!Lider!

Posted by Bujar Osmani on Недела, 20 октомври 2019

Дополнето: Видеото сепак не е ново, туку е од 2017 година, а забуната ја внесе вицепремиерот Бујар Османи, кој вчера за време на лидерската средба го објави исечокот на својот Фејсбук профил.

view more articles

Останати вести