(ВИДЕО) 360 Степени: Кој црта ДУП-ови – Законот за СЈО услов за ЕУ – Антивакцинална пропаганда – Донирање храна

(ВИДЕО) 360 Степени: Кој црта ДУП-ови – Законот за СЈО услов за ЕУ – Антивакцинална пропаганда – Донирање храна
18.03.19   23:20

Прочитано : 231

Print This Article

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (18.3.2019 г.):

-планерска фирма, ангажирана од општина Центар, го црта ДУП-от за паркингот кај „Холидеј ин“ за цена од само еден денар – истражувавме за врските меѓу планерите и градежните компании;

-законот за СЈО станува главен услов за почеток на преговори со ЕУ – од работниот појадок за земјава во Брисел;

-„Северна Македонија веќе испорача. Сега ние, Европската унија, треба да и возвратиме“ – шефот на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос, во кратко интервју за „360 Степени“;

-во екот на епидемија на мали сипаници, анти-вакцинална пропаганда на Собранискиот канал и на една приватна телевизија – Филипче се консултира со МВР и обвинителството;

-450 илјади граѓани преживуваат во зоната на сиромаштија, а сто илјади тони употреблива храна завршува на депонија – во подготовка закон што ќе стимулира донирање храна;

-„Саботажа“.

  Категории: