(ВИДЕО) 360 Степени: Интервјуа со Заев, Шарец, Бибер

(ВИДЕО) 360 Степени: Интервјуа со Заев, Шарец, Бибер
21.10.19   23:48

Прочитано : 400

Print This Article

Во новото издание на „360 Степени“ на Алсат (21 октомври 2019 г.):

– прво интервју на премиерот Зоран Заев по лошата вест од ЕУ и политичкиот договор за предвремени избори на 12 април в година

– интервју со премиерот на Словенија, Марјан Шарец, кој во четвртокот вечер во Брисел му се спротивстави на францускиот претседател Емануел Макрон поради негативниот став за почеток на преговори со Македонија и со Албанија

– интервју со Флоријан Бибер, професор на Универзитетот во Грац, Австрија

– малкумината вработени на Институтот за хемија на ПМФ излегуваат на предупредувачки протест

– нова „Саботажа“

  Категории: