Вчерашното невреме во Грција ја зеде и седмата жртва

Вчерашното невреме во Грција ја зеде и седмата жртва
11.07.19   14:56

Прочитано : 490

Print This Article

Хеликоптер на грчката воена морнарица во 13 часот и 35 минути по локално време лоцирала беживотно тело во морскиот дел на Неа Каликратиа на Халкидики, јави дописничката на МИА од Атина.

Се уште нема информации дали станува збор за телото на исчезнатиот рибар по кој потрагата започна вчера попладне околу 18 часот.

Со лоцирањето на безживотното тело, бројот на жртвите од невремето на Халкидики се искачи на седум лица.

  Категории: