„Вардаре не те оставаме“: Слушнете ја новата навивачка химна посветена на шампионите (ВИДЕО)

„Вардаре не те оставаме“: Слушнете ја новата навивачка химна посветена на шампионите (ВИДЕО)
4.06.19   14:44

Прочитано : 422

Print This Article
vardar-pehar-4

Нова навивачка химна за Вардар.

Имено, страсните навивачи вчера за пречекот на Црвено – црните гласно ја пееја новата шампионска химна посветена на нив.

Станува збор за песна која го носи насловот „Вардаре не те оставаме“, која е притоа преработка на познатиот евергрин на Маријана и Росана – „Признавам“. Видео записот за оваа химна го направи тимот на 1ТВ.

Погледнете:

 

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести