Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава

Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава
11.10.18   14:51

Прочитано : 1,157

Print This Article

Во текот на ноќта во 01:00 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.С.(30) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А” (апси) за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Лицето било лишено  од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.

Инаку, уапсено беше и едно лице вчера попладне, кое исто така се наоѓало на листата со мерка „А“ (апси)

  Категории:
view more articles

Останати вести