Тринаесетгодишно девојче почина откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово

Тринаесетгодишно девојче почина откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово
14.08.19   20:57

Прочитано : 583

Print This Article

Тринаесетгодишно девојче денеска починало откако врз него паднала статива во  Соколана во Куманово, потврди полицијата. Несреќниот случај се случил попладнево околу 16:00 часот.

Девојчето, соопштија од полицијата е државјанин на Република Хрватска со привремен престој во државата.

Екипа на Итна помош интервенирала и го однела детето во кумановската болница каде што лекарите се обиделе да го реанимираат, но безупешно. Случајот во полицијата бил пријавен од кумановската болница.

  Категории: