Тајланд: Уапсен војник силувал повеќе од 70 адолесценти

Тајланд: Уапсен војник силувал повеќе од 70 адолесценти
8.11.18   19:29

Прочитано : 279

Print This Article

Полицијата на Тајланд денеска го уапси војникот Џакрит Комсинг (43) кој уценувал и силувал повеќе од 70 машки адолесценти.

Полицијата соопшти дека добила пријава, во која се наведува дека осомничениот користел лажни профили на социјалните мрежи и апликации за запознавање на припадници од ЛГБТ заедницата, за да создаде доверба кај жртвите и тие да му испраќаат свои разголени фотографии пред да се сретнат со него.

Потоа им се заканувал дека ќе ги објават тие фотографии ако одбијат да имаат секс со него.

 

  Категории:
view more articles

Актуелно