Стоилковски: Oмаловажувања на Силjановска на основ на пол и возраст се дел од недоличните напади од тимот на Пендаровски

Стоилковски: Oмаловажувања на Силjановска на основ на пол и возраст се дел од недоличните напади од тимот на Пендаровски
15.04.19   15:49

Прочитано : 188

Print This Article

Навреди, омаловажувања по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска Давкова, обвини денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

„Велат, ‘логички у Бардовци треба да оди’ и тоа е навреда упатена преку социјалната мрежа Фејсбук директно од шефот на изборниот штаб на Стево Пендаровски, Ѓорѓи Галетановски наречен Чомбе кон Гордана Сиљановска Давкова“, изјави Стоилковски.

 

  Категории:
view more articles

Останати вести