Стоилковски: Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од срамни фотографии најдени во телефонот на осомничен во Рекет?

Стоилковски: Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од срамни фотографии најдени во телефонот на осомничен во Рекет?
18.08.19   16:49

Прочитано : 1,011

Print This Article

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ:

Почитувани,

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот. Затоа се и тие панични прес конференции каде што се конструираат и креираат, сеат лаги.

Во тоа предничи портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов кој што според сомневањата има и лични причини за тоа.

Имено, отворено прашуваме и отвораме дилема, дали причините заради кои што Костадинов манипулира и лаже на прес конференциите за случајот „Рекет“ е содржината на еден од телефоните на осомничените?

Дали во еден од телефоните кои што се форензичат има инкриминирачки пораки и фотографии од Костадинов?

Дали Костадинов лаже на прес конференции затоа што се плаши од содржините во телефонот на еден од осомничените, а се со неморална и срамна содржина?

Дали затоа Костадинов ниту еднаш не повика, не побара за побрзо вештачење и побрзо расчистување на истрагата?

Од што точно се плаши Костадинов кој што често беше фотографиран во друштво на еден од осомничените?

За нивната блискост и соработка сведочи и фактот што Костадинов е прогласен за Почесен член на владината невладина токму на еден од осомничените во „Рекет“.

Дали телефонот на осомничениот крие лични тајни заради кои сега Костадинов на дневна основа панично манипулира со јавноста?

Јасно е дека СДСМ го штити криминалот на главата на октоподот, а сега треба да одговори и дали Костадинов го крие и штити сопствениот срам?

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести