Стејт департментот ја поздрави одлуката за уставни измени на македонскиот Парламент

Стејт департментот ја поздрави одлуката за уставни измени на македонскиот Парламент
20.10.18   18:45

Прочитано : 66

Print This Article
loading...

САД ја поздравија одлуката на македонскиот Парламент да започне уставни измени, кои произлегуваат од Договорот од Преспа

Според портпаролката на американскиот Стејт департмент, Хедер Нојерт „САД веруваат дека Договорот од Преспа е една историска шанса за зајакнување на стабилноста, безбедноста и благосостојбата на целиот регион“.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести