Спилберг: Филмовите на „Нетфликс“ не треба да се борат за „Оскар“

Спилберг: Филмовите на „Нетфликс“ не треба да се борат за „Оскар“
25.03.18   15:22

Прочитано : 750

Print This Article

Масивното присуство на „Нетфликс“ на мултимедијалниот пазар буди силни и контрадикторни чувства кај традиционалните претставници на филмската индустрија, бидејќи стриминг гигантот одбива да пушта филмови во кината пред да се појават во неговиот каталог. Ова значи дека филмовите на „Нетфликс“, кои претендираат за престижни награди, имаат многу кратко деби, бидејќи повеќе кина одбиваат да пуштаат филмови кои се веќе достапни на интернет.

  Категории:
view more articles

Актуелно