Денеска сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер

Денеска сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер
16.02.19   00:13

Прочитано : 56

Print This Article

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната температура до девет степени.

  Категории: